Jury Zilveren Camera 2014 bekend

De voorzitters van de afzonderlijke categorieën maken per team een voorselectie en komen vervolgens bij elkaar om de selectie aan de overige juryleden te tonen. Uit de tien foto’s die tijdens de voorronde per categorie zijn geselecteerd zal men drie nominaties in elke afzonderlijke categorie kiezen. Uit deze nominaties zal uiteindelijk de winnende Zilveren Camera prijswinnaar gekozen worden.

 

Samenstelling jury

Jury Zilveren Camera 2014

Algemeen jury voorzitter Zilveren Camera:
Claudia Hinterseer – expert fotojournalistiek (mede-oprichter en ex-directeur Noor Images, al vele jaren jurylid bij Zilveren Camera)

Wedstrijdsecretaris:
Marieke te Veldhuis

Juryleden per categorie:

Binnenland enkel/serie
Voorzitter:
Marcel Molle – fotograaf/filmer, Zilveren Camera en FJJ 1999 
Juryleden:
Rob de Kam – chef redactie Dagblad van het Noorden 
Evert Hermans – fotoredacteur NRC Handelsblad
Ed Oudenaarden – staffotograaf bij het ANP 

Buitenland enkel/serie
Voorzitter: 
Sacha de Boer – fotograaf/journalist
Juryleden: 
Rolf Rosing – fotoredacteur Vrij Nederland
Harry Cock – fotograaf
Ellen Sanders – zelfstandig beeldredacteur/ coach fotografie 

Binnenland documentair enkel/serie
Voorzitter: 
Corinne Noordenbos – hoofd fotografie KABK
Juryleden: 
Cokkie Snoei – galerist
Mirjam Boer – Hollandse Hoogte 
Kaj van Ek – fotoredacteur de Volkskrant

Portretten enkel/serie
Voorzitter: 
Annaleen Louwes – fotograaf, winnaar Nationale Portretprijs 2011 
Juryleden: 
Rob Philip – fotograaf, coördinator fotografie HKU 
Sander Veeneman – regisseur/fotograaf
Marieke Wiegel – Nederlands Fotomuseum

Sport enkel/serie
Voorzitter: 
Focko van Dantzig – fotoredacteur Voetbal International 
Juryleden: 
Hajar Elouarrat – beeldredacteur NU.nl
Philip Jintes – oprichter Phenster 
Wilco Willemsen – fotoredacteur AD 

Cultuur & Entertainment enkel/serie
Voorzitter: 
Wim de Jong – freelance journalist/copywriter
Juryleden: 
Maarten Corbijn – fotograaf
Eva de Vos – beeldredacteur Het Parool 
Anne Bloemendaal – bedenkster ‘Kracht van Rotterdam’ 

Natuur en Milieu enkel/serie
Voorzitter: 
Servaas Neijens – eindredacteur/beeldredacteur National Geographic Magazine
Juryleden: 
Niels Broekema – chef beeldredactie Quest 
Gerda Horneman – beeldredacteur Greenpeace Nederland
Kees Moeliker – conservator Natuurhistorisch Museum, Rotterdam

Jury Prijs voor vernieuwende fotojournalistiek

Coördinatie:
Arjen Hougee
Wedstrijdsecretaris: 
Erik Vroons
Voorzitter: 
Stan van Engelen – hoofdredacteur televisie VPRO 
Juryleden: 
Femke Lutgerink – artistiek directeur Fotodok 
Bert Janssen – fotograaf 
Vincent van de Wijngaard – fotograaf/filmer
Teun van der Heijden – vormgever 

Jury Nationale Portretprijs 2014

Wedstrijdsecretaris: 
Saskia Hoogerhuis

Voorzitter:
Wim van Sinderen – curator Fotomuseum Den Haag
Juryleden:
Koos Breukel – portretfotograaf en winnaar van de Nationale Portretprijs 2010
Narda van ’t Veer – eigenaar fotoagency Unit CMA
Erik Schilp – geestelijk vader en bedenker van de Nationale Portretprijs
Theo Audenaerd – Beeldredacteur Volkskrant