Winnaars ZC 2017

OVERZICHT WINNAARS CANON ZILVEREN CAMERA 2017

Nieuws Nationaal enkel

  1. Stanley Gontha – Amsterdam komt samen voor Abdelhak Nouri
  2. Robin van Lonkhuijsen – Laatste debat Van der Laan
  3. Laszlo Daniel – Fiets van vermiste Anne Faber gevonden in een vijver bij Huis ter Heide

Nieuws Nationaal serie

  1. Joris van Gennip – Blockade on the A7
  2. Freek van den Bergh – De Turkijerel in Beeld
  3. Joris van Gennip – Surviving Irma

Nieuws Internationaal enkel

  1. Bram Janssen – Gevangen onder erbarmelijke omstandigheden
  2. Bram Janssen – Vluchtelingen screening
  3. Gerben van Es – NAVO oefening Iron Wolf Litouwen

Nieuws Internationaal serie

  1. Eddy van Wessel – De ruines van IS
  2. Joris van Gennip – Venezuela in Crisis
  3. Pierre Crom – Inhuman Stopover

Nieuws Regio enkel

  1. Rob Engelaar – I’ve got your back
  2. Robin van Lonkhuijsen – Herdenking Romy
  3. John Peters – Politie hoedt geiten bij stalbrand

Nieuws Regio serie

  1. Marcel van den Bergh – Van kerk naar tempel
  2. Fleur Wiersma – Leve de man van de SRV
  3. Joyce van Belkom – Het laatste jaar op Fort Oranje

Documentair Nationaal serie

  1. Chris Keulen – Kwetsbare Liefde
  2. Laura Hospes – Vleugellam
  3. Koen Verheijden – Leven met Elektrosensitiviteit

Documentair Internationaal serie

  1. Marinka Masséus – Silent Voices, L(G)BT Iran
  2. Kadir van Lohuizen – Wasteland
  3. Pierre Crom – Subjectio

Kunst, Cultuur en Entertainment enkel

  1. Selma van der Bijl – Thuisbevalling
  2. Sander Koning –  Gestolen van Gogh’s gevonden in Napels
  3. Helene Wiesenhaan – Sanele Xaba

Kunst, Cultuur en Entertainment serie

  1. Sander Troelstra – Nieuwe Meesters
  2. Linelle Deunk – De club van jongens met lang haar (Little Longhairs)
  3. Marcel van den Bergh – Onze voortuin dat zijn wij

Personen in het nieuws enkel

  1. Jiri Büller – Nabestaanden Mitch Henriquez
  2. Jitske Schols – Ronnie Flex
  3. Merlijn Doomernik – Romana Vrede

Personen in het nieuws serie

  1. David van Dam – De Kinderen van de St.Maartenschool
  2. Björn Martens – 34: StayStrongAppie
  3. Maarten de Kok – Portraits for Freedom

Sport enkel

  1. Pim Ras – Omhaal Klaas-Jan Huntelaar
  2. Robin van Lonkhuijsen – Verslagen Bondscoach
  3. Marleen Swaans – Rivo Slory vs Ricardo Snijders

Sport serie

  1. Carla Kogelman – The Pool – para
  2. Pim Ras – Feyenoord landskampioen na 18 jaar
  3. Robin van Lonkhuijsen – Gouden Schippers

Politiek Enkel

  1. David van Dam – Turkijerel
  2. Robin Utrecht – Wilders en Kuzu
  3. David van Dam – Sylvana Simons vs PowNews

Politiek serie

  1. Leonard Walpot – Bart is nooit ver weg
  2. David van Dam – Aftreden Hennis
  3. Freek van den Bergh – Een samenvatting van 208 dagen Formeren in 12 foto’s

Prijs voor Sorytelling

  1. Sanne de Wilde – The Island of the Colorblind
  2. Eline Benjaminsen – Where the money is made – Surfaces of algorithmic exchange
  3. Martijn van de Griendt – Maria I Need your Lovin’

Paul Peters Fotoprijs 

  • Selma van der Bijl – Geluk(t)
  • Carla Kogelman – Because of Pink
  • Floor Fortunati – Melk in de Meterkast