Winnaars ZC 2016

OVERZICHT WINNAARS CANON ZILVEREN CAMERA 2016

Canon Zilveren Camera: Cigdem Yuksel – Syrian child labor

Prijs voor de Vernieuwende Fotojournalistiek: Ruben Terlou – Langs de oevers van de Yangtze

Nieuws Nationaal enkel
1 Lex van Lieshout – Koning Willem-Alexander in de Amsterdamse metro
2 Rob Engelaar – Schuilen voor het noodweer
3 Bram Petraeus – Pegida

Nieuws Nationaal serie
1 Koen van Weel – Rechtszaak Yuri van Gelder
2 Bart Maat – Pokemon Go Kijkduin
3 David van Dam – Turkse demonstratie tegen mislukte coup

Nieuws Internationaal enkel
1 Bram Janssen – De slag om Mosul
2 Remko de Waal – Terreuraanslag raakt Berlijn
3 Pierre Crom – Against Labor Reforms

Nieuws Internationaal serie
1 Cigdem Yuksel – Syrian child labor
2 Eddy van Wessel – De weg naar Mosul
3 Joris van Gennip – BOAT BOAT!

Nieuws Regio enkel
1 Olivier Middendorp – Herten AWD
2 Koen van Weel – Drone vs Roofvogel
3 Patricia Nauta – Afscheid

Nieuws Regio serie
1 Angeliek de Jonge – De tunnelbewoners van Nieuw Hoog Catharijne
2 Olivier Middendorp – Herten
3 Marcel van den Bergh – Tijd om naar huis te gaan

Documentair Nationaal serie
1 Dennis van Lingen – Gewonde Nederlandse Veteranen- Ik ben het er heel lang niet mee eens geweest
2 Koen Verheijden – MH-17 terug gekregen persoonlijke bezittingen
3 Carla Kogelman – New Sisters

Documentair Internationaal serie
1 Poike Stomps – Crossing Europe
2 Jan Banning – Rood- de communistische droom 2014-2017
3 Carla Kogelman – ich bin waldviertel

Kunst, Cultuur en Entertainment enkel
1 Dingena Mol – Muziekles Digibord
2 Rob Becker – Anna Tsygankova
3 Olivier Middendorp – Rijksakademie Open

Kunst, Cultuur en Entertainment serie
1 Siese Veenstra – Skûtsjesilen 2016
2 Jurriaan Brobbel – Pokeduin
3 Cleo Campert – Festivalland

Personen in het nieuws enkel
1 Mike Roelofs – Imam Aboe Ismail
2 Guus Schoonewille – Geert Wilders
3 Daniel Cohen – Giel de Winter

Personen in het nieuws serie
1 Ramon Mangold – mgr. de Korte
2 Jurgen Huiskes – Wat vinden de Oekraïners eigenlijk zelf?
3 Ramon Mangold – TIJN

Sport enkel
1 Joris Knapen – Crash Alaphilippe TDF 2016
2 Sander Koning – Dafne Schippers na de finale 200 meter
3 Broer van den Boom – Viking

Sport serie
1 Jiri Büller – Tata Steel Chess Tournament 2016
2 Pim Ras – De Olympische Spelen van Dafne Schippers
3 Pim Ras – De successen en teleurstellingen van Team NL in Rio

Politiek enkel
1 Bart Maat – Asscher bezoekt Groningen
2 Olaf Kraak – Bussemaker als Clinton
3 Remko de Waal – Rutte oog in oog met Noord-Korea

Politiek serie
1 David van Dam – Van Dam op pad
2 Corné Sparidaens – Plichtpleging
3 Bart Maat – Boerkadebat

Prijs voor de Vernieuwende Fotojournalistiek
1 Ruben Terlou – Langs de oevers van de Yangtze
2 Dirk-Jan Visser – De Asielzoekmachine
3 Leo Erken – Frieda en het ongedierte