2e Prijs Paul Peters Fotoprijs – Stacii Samidin – ADAMAS

2e Prijs Paul Peters Fotoprijs – Stacii Samidin – ADAMAS

ADAMAS Amsterdam is een netwerk van mensen die ‘de straat’ kennen en die opkomen voor jongeren die nu niet of nauwelijks gehoord worden. Jongeren die nog maar moeilijk bereikt worden, omdat ze teleurgesteld zijn en woedend. Gehard door weerstand en conflict.
ADAMAS betekent onverwoestbaar. En er is nog een betekenis: ADAMAS staat voor krachten die je beschermen tegen giftige invloeden van buitenaf. Inmiddels 45 mensen geportreteerd en gevolgd uit alle delen van Amsterdam.

Juryrapport

In een tijd waarin krakende systemen en oorlog en de gevolgen ervan het algemene discours domineren vroeg de jury van de Paul Peters Fotoprijs zich af: kunnen we het ons veroorloven om nog hoopvol te zijn? In de inzendingen zagen we die vraag terugkomen in de verhalen over aan de ene kant de mens die buiten de boot valt en aan de andere kant de mens die zich bewust onttrekt aan het systeem. De jury koos dit jaar uit 297 inzendingen drie fantastische genomineerden die met hun series bestaande beelden doen kantelen. 

Stacii Samidin brengt in ‘ADAMAS’ op poëtische wijze mensen in beeld die de rauwe kanten van het leven kennen en die hun ervaringen inzetten om de leefbaarheid van hun omgeving te vergroten. Portretten waaruit zo’n betrokkenheid spreekt, van zowel fotograaf als geportretteerden, dat de jury er blij van werd. Zo vertrouwelijk en intiem zijn deze beelden, dat je als kijker onderdeel wordt van het leven van de mensen op de foto. 

Nicole Segers

Juryvoorzitter

DE FOTOGRAAF

STACII SAMIDIN