Zilveren Camera Editie 2018

Overzicht van categoriewinnaars en genomineerden

Zilveren Camera categoriewinnaars en genomineerden

Nieuws Regionaal – enkel
1. Rob Engelaar (winnaar) | Rouwende juffen basisschool De Korenaer
2. Rob van Dullemen | Redding peuter te water
3. Flip Franssen | Laagwaterrecord

Nieuws Regionaal – serie
1. Dingena Mol (winnaar) | Rest in Peace
2. Theo Bosboom | Niet lullen maar poetsen
3. Eveline van Elk | Doe-het-zelf-kip

Nieuws Nationaal – enkel
1. Remko de Waal (winnaar) | Van der Weijden staakt zijn 11-Stedenzwemtocht
2. Remko de Waal | Steun voor bedreigde Burgemeester Wienen
3. Alexander Schippers | Met olie besmeurde zwanen wassen bij Maeslantkering

Nieuws Nationaal – serie
1. Marcel van den Bergh (winnaar) | Bakfietsdrama
2. Remko de Waal | De 11Stedenzwemtocht van Maarten van der Weijden
3. Rob Engelaar | Intocht Sinterklaas in Eindhoven

Nieuws Internationaal – enkel
1. Gerlinde Schrijver (winnaar) | Migrantenkaravaan onderweg naar USA
2. Joris van Gennip | Fires in Greece
3. Joris van Gennip | Yellow Jacket Protests

Nieuws Internationaal – serie
1. Bram Janssen (winnaar) |  The Missing
2. Joris van Gennip | Turkey Elections
3. Mariëlle van Uitert | Moordstad Ciudad Juarez

Documentair Nationaal (alleen serie)
1. Marvel Harris (winnaar) | Inner Journey: Into Manhood
2. Ernst Coppejans | Sold
3. Christiaan de Groot | Het gezinsleven met een metabole ziekte

Documentair Internationaal (alleen serie)
1. Cynthia Boll (winnaar) | Sinking Cities Jakarta
2. Sanne de Wilde | Double Trouble Blessed Twice
3. Jeroen Toirkens | Borealis Berdyshikha Rusland

Kunst, Cultuur en Entertainment – enkel
1. Jan de Groen (winnaar) | Freerunners
2. Andreas Terlaak |  Conny Janssen Danst
3. Jilmer Postma |  Schapen lopen door Drachten

Kunst, Cultuur en Entertainment – serie
1. Hans de Kort (winnaar) | Mijn Generatie
2. Nick Helderman | Stofstrijders
3. Marcel van den Bergh |Rookruimtes moeten weer gesloten

Sport – serie
1. Pim Ras (winnaar) |  Suzanne Schulting Van Olympische val tot Sportvrouw van het Jaar
2. Olaf Kraak | Zaalvoetbalteam Texel
3. Peter van Egmond | Max Verstappen 2018

Personen in het Nieuws – enkel
1. Carla van de Puttelaar (winnaar) | Portret van Astrid Holleeder
2. Evert Elzinga | Femke
3. Marcel Jurian de Jong | Ugbaad Kilincci uitgekafferd tijdens de verkiezingscampagne                 

Personen in het Nieuws – serie
1. Merlijn Doomernik (winnaar) | Meisjes van de Goede Herder
2. Leonard Walpot | De Burgemeester wordt bedreigd maar het werk gaat gewoon door
3. Bob Bruyn | Yannick Nezet-Seguin – On Tour

Politiek – enkel
1. Freek van den Bergh (winnaar) | Dit debat is beneden mijn waardigheid
2. David van Dam |  Exit Pechtold
3. Bart Maat | Rutte met Macron in een Bistrot

Politiek – serie
1. Freek van den Bergh (winnaar) | Pia Dijkstra Drukt Donorwet Door
2. Kees van de Veen | Samen Voor Pekela
3. David van Dam | Aftreden Halbe Zijlstra

Drie genomineerden Prijs voor Storytelling

Anaïs Lopez | De Migrant
Paulien Oltheten | La Defense The Venturing Gaze
Sydney Rahimtoola |  I forgot how to speak Spanish

Tien genomineerden De NSP/Zilveren Camera Sportfoto van het Jaar

Erwin Spek
Koen Suyk
Koen van Weel
Marcel ter Bals
Olaf Kraak
Peter Lous
Pim Ras (genomineerd met 3 inzendingen)
Vincent Riemersma

Drie genomineerden voor de Paul Peters Fotoprijs

Christiaan de Groot  | Het gezinsleven met een metabole ziekte
Ernst Coppejans |  Sold
Peter de Krom | Vrij zijn

Tien genomineerden voor de Zilveren Camera Publieksprijs

Carla van de Puttelaar
Cynthia Boll
Eveline van Elk
Flip Franssen
Jasper Juinen
Koen de Weel
Marvel Harris
Remko de Waal
Sanne de Wilde
Wilco Versteeg